A FINCA ABRIGOSA ACOLLEU A III EDICIÓN DO CAMPIONATO PROVINCIAL DE DOMA CLÁSICA

posted in: Novas Concello | 0

Foron un total de 54 xinetes achegados de toda Galicia os que competiron o sábado no centro ecuestre de San Vicente de Vigo.SONY DSCEste fin de semana, celebrouse nas instalacións do Centro Ecuestre  Abrigosa de Carral o III Campionato Provincial A Coruña  Doma Clásica, contando coa participación de 54 binomios chegados de varios clubs hípicos de Galicia.

 

O evento desenvolveuse ao longo de toda a xornada do sábado, 14 de xullo. A partir das 11 da mañá comezaron as probas de cabalos novos, para a continuación disputarse as probas dos xinetes e  amazonas máis pequenos, que están a se iniciar nas competicións hípicas.

SONY DSCA partir das catro da tarde desenvolvéronse as probas de máis nivel, para xa ás 8 da tarde proclamar a todos os campións da provincia. Ao acto de entrega e proclamación de campións asistiron o alcalde do  Concello de Carral, D. Jose Luís Fernández Mouriño, representantes da federación hípica galega e das empresas patrocinadoras do evento.

Os resultados das probas foron os seguintes:

 

CAMPIÓNS PROVINCIAIS POTROS 4 ANOS

1º: Carlos Jacobo Sotelo Rodriguez, con Buonarrotti de Ymas.

2ª: Roberto Ares Mosquera, con Ares de Norte.

3º: Carla Castro González, con Baucis de Ymas.

 

CAMPIÓNS PROVINCIAIS POTROS 5 ANOS

1º: Diego González López, con Atlántico de Vida.

2ª: Aitor Manso Pérez, con Ilusión.

3º: Jordi Oliver Duocastella, con Hacendado de Romeo.

 

CAMPIÓNS PROVINCIAIS POTROS 6 ANOS

1º: María Marán Parcero, con Liada

2º: Diego González López, con Bombón de Vida

3º: Gemma Martínez Verde, con Cristiano CP

 

CAMPIÓNS PROVINCIAIS NIVEL 0:

1º: Zoe Romero Loureiro

2º: Martina Raposo Roca

3º:  Noa Garda Vilariño

 

CAMPIÓNS PROVINCIAIS NIVEL 1:

1º: Delia Monteagudo, con Zagalk.

2ª: Sabela González Pastor, con Emerson.

3º: Zoe Romero Loureiro, con Ali Babá.

 

CAMPIÓNS PROVINCIAIS NIVEL 2

1º: Laura Azahara Lamas Castro, con Mejorano V.

2ª: Leticia Neira García, con   Laguna IX.

3º: Nerea Lago Varela, con Diábolo.

 

CAMPIÓNS PROVINCIAIS NIVEL 3

1º: Aldara Regal Vázquez, con Estudiante XXXVIII.

2º: Carlos Jacobo Sotelo Rodríguez, con Jarabito II.

3º: María Nogueira Alonso, con Aarón XI.

 

CAMPIÓNS PROVINCIAIS NIVEL 4

1º: Nerea Matos Vilariño, con Risto.

2º: María Marán Parcero, con Liada.

3º: Tomas Codgill Black López, con Black Soul.

Fotos